Magyar Igazság és élet pártja

Ma 2024. július 15, hétfő, Henrik és Roland napja van. Holnap Valter napja lesz.

Több százezer euróból újítják fel az oklándi unitárius templomot

E-mail Nyomtatás

A templomtorony helyreállításával augusztusban elkezdődött az oklándi unitárius istenháza teljes felújítása, amire uniós pályázaton 400 ezer eurót nyert az egyházközség. A munkálatok kezdetén még abban reménykedtek, hogy a torony tetején lévő gömbben feljegyzéseket találnak az egyházközség történetéről, azonban csalódásukra az utóbbi évek alatt mind a gömb egy része, mind az esetlegesen benne lévő iratok megsemmisültek.

Ezért úgy döntöttek, hogy a meglévő teljes, 70 oldalas egyházközségi történetet egy „időkapszulában” az új gömbbe helyezik. Szintén ide került a presbitérium névsora és fényképe, a templomról készült képeslapok, a napi sajtó, valamint a székelyudvarhelyi kivitelező cég adatai is. Kelemen Levente lelkész bízik benne, hogy két év múlva, amikorra befejeződnek a munkálatok, a falon található Szent László-legenda, a festett kazetták és az egész templomegyüttes teljes szépségében fog tündökölni.

 

(szekelyhon.ro)

 

A nap kérdése

napja nem tudjuk, kik pénzelték a Jobbik EP-i választási kampányát.

Hírlevél

Hírlevél


HTML formátum?

Megjelent

Bocskai TV

Függetlenség