2010. március 01. hétfő, 19:06
2010. február 21. vasárnap, 12:53
Csurka István az Echo Tv Többszemközt című műsorában! 1. 2.
2010. február 18. csütörtök, 16:05
Tartalomból:
Csurka István : Áldozat –Sorskérdésünk sorsa (42.) (2.oldal)
Sem a Károlyi-kormány, sem pedig Kun Béláék valójában nem tudták a teljes országot birtokba venni. Igazgatni és uralkodni rajta pedig végképpen nem. A borzalmas dolgok elsősorban Budapesten történtek és még néhány vidéki városban. Denise ezt látta maga körül, s érezte a nép hasonló elfordulását a Várostól, s ez csak megerősítette gyűlöltében undorában. Horthy Miklós tehát, amikor megállt fehér lován a budapesti Szent Gellért szálló előtt és elmondta Budapestet feddő beszédét, a „bűnös városról” kifejezést tartalmazó beszédét, egy meglévő, valódi országos érzületnek adott hangot. Maga is, kenderesi birtokán hasonló élményeket gyűjtött össze. Másként érezte és látta, de lényegében osztozott vele a birtokán élő parasztság és környékbeli birtokosok is. Pedig Kenderes sokkal közelebb volt a bűnös városhoz, mint Geszt. Ahová nem jutottak el a vörös gyilkosok, Szamuelly, Cserni és Korvin –Klein Ottó leninfiúi, és ahol nem álltak meg rabolni csak éppen átvonultak a román csapatok, ott csak rendeletileg és a leszűrődő félelem erejéig volt proletárdiktatúra, Károlyi kormányzás meg sehogy.
Bővebben...
2010. február 14. vasárnap, 07:52
Kapuváron a művelődési házban mutatkozott be – ez szinte kampányindítás volt – a MIÉP országgyűlési képviselőjelöltje, Borza Richárd. Jelöltünk 21 éves kereskedő és készül jövőjére, szándéka, hogy tovább tanuljon. A tudást fontosnak tartja, de fontosnak tartja családját, városát és hazáját, sőt az számára a legfontosabb. Borza Richárd képviselőjelölt bemutatkozott a választópolgároknak, és elmondta, hogy milyennek látja ma a magyarországi helyzetet. Beszélt az elképzelhetetlenről, ami ránk borult. Szólt az országos nyomorról, és az iszonytató munkanélküliségről. Arról szólt, hogy a kenyeret vették el az emberektől. Ez volt a legaljasabb cselekedetük a balliberális kormányzat embereinek. A MIÉP képviselőjelöltje kérdéseket tett fel, melyekre mindannyian várjuk a választ. Mi lesz a gyerekes családokkal? Mi lesz a nyugdíjasokkal? A szétrombolt egészségügygyel? És a működésképtelenné vált szociális rendszerrel? Kötelességünk feltenni a kérdést – hangoztatta Borza Richárd –, hogy hová tüntették el azokat a milliárdokat, melyek a privatizációból keletkeztek, miközben a multik és a politikai vezetés 1 forintért akar bennünket dolgoztatni. Keserűen állapíthatjuk meg: ma Magyarországon a politika csak a gazembereknek kedvez.
Bővebben...
2010. február 10. szerda, 09:54
Sorsdöntő küzdelem következik. Mi ebből – a MIÉP – akármilyen állapotban vagyunk is, nem akarunk kimaradni. A magyarság sorsa, megmaradása ezen a választáson dől el. A MIÉP azért indul, hogy ebben a harcban a tisztességes nemzeti erőket, a gyökeres változást akaró nemzeti frontot támogassa. Fontolja meg mindenki, hogy hova adja a szavazatát. Most minden szavazat számít, vagy egy koporsószeg a nemzet koporsójába, vagy egy kilőtt nyíl a magyarság ellenségeibe. Bennünket a becsület kötelez az indulásra. Reméljük, önöket is. Megértésükre és a részvételükre számítunk.
2010. február 07. vasárnap, 07:11
Rend-HAGYÓ hagyhatatlanságok.
Jobboldali képünk Burány Sándor kezdő talmudistát ábrázolja, aki nem éppen rabbinikus bölcsességgel oda nyilatkozott, hogy Hagyó Miklós esetleges eltévelyedése egyéni eset és nem érinti az MSZP-t. Mesterházy Attila is úgy véli, hogy az MSZP „alapjában” tiszta párt…
Meg kell kérdezni őket!
Hagyó egyéni eset? És Zuschlag, és Hunvald, és Csillag, és Veres, és Draskovics, és Kóka, és Oszkó, és Demszky, és Laborc, és Szilvásy? Inkább azt döntsék el, melyikük viszi ki a küblit szombaton.
(Egyesek szerint Demszkynek lesz az a tiszte, hogy szombatonként, őrizet mellett kihordja a tele küblit.)
Bővebben...
2010. február 07. vasárnap, 07:09
Bolgár mégis lehetett ügynök. Legalábbis Aczél Endre szerint. A Magyar Nemzet beszámolója szerint továbbra sem tisztázott, hogy pontosan kik tudták átmenteni a jelenkorba a kommunista diktatúra idején szerzett közéleti befolyásukat. Némi támpontot ad azonban Aczél Endre. Az ismert újságíró a Romániai Magyar Demokrata Szövetség meghívottjaként volt egy január 22-i közönségtalálkozó vendége Nagyváradon. Aczél Endre nyíltan beszélt arról, hogy a távirati iroda pekingi és londoni tudósítójaként rendszeresen írt jelentéseket a kommunista titkosszolgálatnak.
– A szervek engedélye nélkül senki sem vállalhatott tartós külföldi
munkát, ez minden szocialista országban így volt, több százezer ember került ilyen helyzetbe – mondta Aczél. Hogy Bolgár György beletartozott-e az ominózus „több százezerbe”, az nem világos. Bolgár a rendszerváltás előtt a Magyar Rádió megbízásából évekig dolgozott New Yorkban. A MN megkérdezte, miként vélekedik Aczél Endre szavairól. Bolgár György kikérte magának, hogy „már megint” ezzel „zaklatják”. – Ötvenszer elmondtam már, most ötvenegyedjére is megkérdezi? – reagált felháborodottan. Kijelentette: bíróság állapította meg, hogy nem végzett ügynöki tevékenységet a szocialista rezsim idején.
Bővebben...
2010. február 02. kedd, 16:52
Összefoglaló videók az MMK január 30-ai konferenciájáról „A kultúra, mint a magyar megmaradás eszköze”
Bővebben...
2010. január 30. szombat, 17:47
2010. január 30-án, a Magyar Megmaradás Közösségének (MMK) harmadik fővárosi konferenciáját követően Csurka István, a Magyar Igazság és Élet Pártjának elnöke bejelentette: elindul a MIÉP az MMK támogatásával a tavaszi országgyűlési választásokon.
|
|